Myślisz o zainwestowaniu we franczyzę kawową? To może być ta wspaniała okazja, na którą czekałeś. Jednym z głównych powodów inwestowania we franczyzy jest to, że mówimy o rodzaju biznesu, który został już wypróbowany i odniósł sukces.

W szczególności kawa jest takim rodzajem produktu, na który jest bardzo duże zapotrzebowanie na całym świecie, więc logiczne wydaje się, że jest to bardzo dobra opcja dla osób, które chcą założyć działalność gospodarczą. Główne powody, dla których warto zainwestować we franczyzę kawową

1. Skonsolidowany biznes, który już działa

Jak już wspomnieliśmy, franczyza kawowa to rodzaj biznesu, który został już sprawdzony i który działa. Nie oznacza to, że się uda, ale szanse na sukces są znacznie większe niż w przypadku innych rodzajów działalności. Krzywa uczenia się związana z prowadzeniem biznesu zostanie znacznie zredukowana. Inwestor będzie miał większą gwarancję, że jego pieniądze są w „dobrych rękach”.

2. Stali klienci

Franczyza będzie miała już ugruntowaną pozycję na rynku, dzięki czemu marka będzie dobrze znana wśród klientów i konsumentów.

Inwestor będzie miał ustaloną klientelę, która pozwoli mu zarabiać już od pierwszej chwili. Jest to bardzo interesujące pod względem oszczędności czasu i pieniędzy w porównaniu z tym, co trzeba by było zrobić, aby stworzyć nową markę.

Należy wziąć pod uwagę, że fakt, iż dana marka jest na rynku od tak dawna, da bezpieczeństwo i zaufanie klientowi. Szukają oni produktu dobrej jakości, czegoś, co może zaoferować tylko uznana marka.

3. Ryzyko jest znacznie ograniczone.

Jednym z największych lęków przy rozpoczynaniu nowego biznesu (niezależnie od tego, czy mówimy o franczyzie, czy nie) jest utrata zainwestowanych w niego pieniędzy.  W przypadku franczyzy ryzyko jest znacznie mniejsze w porównaniu z tym, z jakim trzeba by się zmierzyć, startując z nową marką na rynku. Jeśli biznes dobrze radził sobie gdzie indziej, możemy odtworzyć ten sam sukces w innym obszarze. Trzeba jednak wziąć pod uwagę pewne czynniki (np. potrzeby konsumentów na danym obszarze).

4. Wsparcie przez cały czas

Właściciel franczyzy będzie odpowiedzialny za udzielanie inwestorowi informacji na temat funkcjonowania franczyzy. Jest to część umowy i jest to zapisane przy podpisywaniu umowy.

Jest to logiczne, gdyż w interesie franczyzobiorcy jest, aby biznes odniósł sukces, gdyż będzie to ważne źródło dochodu.

Franczyzodawca zapewni wszelkie początkowe i bieżące wsparcie, jakiego potrzebuje inwestor, a także będzie informować go o aktualizacjach systemu, ulepszeniach produktów i rozwiązywać wszelkie pojawiające się wątpliwości.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *